www.misgeret.co.il www.misgeret.co.il
« העבודה איכותית. השירות איכותי. בהתחלה לא יכולתי לענות אז שלח ... » קרא עוד

חדשות העיצוב והאמנות

מעצב מפורסם יעצב את וולבו, מוצרי מעצבים לבית ברוח תעשיית הרכב, ציורי נוף, תמונות טבע ויצירות אמנות ירוקות ומעצב מפורסם שחוגג בצל המשבר הכלכלי. חדשות העיצוב והאמנות
מוצרי מעצבים – גם בוולבו
כולנו משקיעים בעיצוב הבית וזה אך טבעי שנרכוש תמונות, פוסטרים והדפסי קנווס כדי להפוך את ביתנו לנעים יותר. אך טבעי שנרצה שמעצבים מפורסמים יעצבו גם את הרכב שלנו. חברת וולבו הבינה שעיצוב מושך הוא אחד מהדברים שלקוחותיה מחפשים ברכב חדש, ושכרה את המעצב המפורסם סטיב מאטין כדי להתוות קו עיצובי חדש למכוניות וולבו. המכוניות השבדיות המוכרות סובלות כבר זמן מה מתדמית מיושנת, ובעלי החברה החליטו שהגיע הזמן לעיצוב חדש של המכונית הוותיקה.

בימים אלו משיקה החברה את המכונית הראשונה שמביאה לידי ביטוי עיצוב חדש: XC60. מדובר ברכב שטח יוקרתי וקטן יחסית, שעוצב בקווים עגולים ולא שגרתיים. שפת העיצוב הזו צפויה לחלחל גם לדגמים אחרים של החברה, במטרה לעניין בהם גם קהל צעיר יותר. "מטרת העיצוב היא לייצר מכוניות מיוחדות ונחשקות", אמר מאטין, שעבד בעבר במשך שנים רבות בחברת מרצדס. האם בקרוב נזכה לראות מוצרי מעצבים גם לרכב?

מעיצוב רכב לעיצוב הבית
ישנם גם מעצבים מפורסמים שעוברים מעיצוב הרכב לתחום עיצוב הבית. אנחנו באתר מסגרת מציעים לכם תמונות, פוסטרים, קאפות, הדפסי קנבס ומוצרים מעצבים, אך אם אתם מחפשים גם רהיטים ייחודים לעיצוב הבית או לעיצוב המשרד, אתם יכולים לסקור את הקולקציה החדשה של המעצב סשה לאקיק. לאקיק הוא מעצב מפורסם ממוצא יוגוסלבי שעובד בצרפת. מעצב מפורסם זה נודע בעיקר בזכות עיצוב כלי רכב, כמו אופנועים. באחרונה הוא החל להשתמש בסגנון העיצוב שהביא לעולם הרכב גם בתחום הרהיטים, בשיתוף המותג "רוש בבואה". פריטים מעוצבים ייחודים שלו תוכלו לראות כעת בארץ, בבית פיטרו הכט שבהרצליה.

אמנות – זה בטבע שלנו
נשיא המדינה, שמעון פרס, הגיע באחרונה לשמורת החולה להתארח באירועי האמנות הנערכים בפנינת הטבע שבצפון. במסגרת אירועי האמנות, אמנים מפורסמים מכל העולם יוצרים בטבע יצירות אמנות כגון ציורים, תמונות, צילומים ומוצרי מעצבים.

אמנים מפורסמים אלו, 26 במספר, יצרו יצירת אומנות בטבע במשך כעשרה ימים, וזאת במסגרת פרויקט בינלאומי מיוחד שמטרתו לקרב את האמנות והטבע זה לזה. עמק החולה נחשב לאזור ייחודי בקנה מידה עולמי, בזכות מיליוני הציפורים שנודדות דרכו בדרכן מאירופה לאפריקה. נופי הטבע ישמשו השראה ליצירות האמנות שייצרו אמנים מפורסמים המשתתפים בפרויקט.

ביום ביקורו של הנשיא פרס התארחו באירועי האמנות גם עשרות רבות של ילדים יהודים וערבים שיצרו ביחד עם האמנים. הציירים הצעירים קיבלו עצות וטיפים מאמנים מפורסמים, ציירו את הציפורים והנופים שמסביב ויצרו תמונות טבע, ציורי נוף ואמנות ישראלית. את תמונות הנוף וציורי הטבע שציירו הם לקחו איתם, ואלה יהוו עבורם מזכרת לכל החיים, ואולי אף יעברו מיסגור, וישמשו כתמונות לבית.

אמנות ירוקה – מיזם חדש
מיזם חדש במוזיאון לאמנות באשדוד נועד לקדם את המודעות לאיכות הסביבה. במיזם האמנות שותפים בין השאר נמל אשדוד, איגוד ערים לאיכות הסביבה וחברת החשמל. במוזיאון ייחנך מתחם חדש ששמו הוא "הצוללת הירוקה". במתחם יוצגו יצירות אמנות שנעשו תוך שימוש בחומרים ממוחזרים, תוך גרימת נזק מינימאלי לסביבה.

במתחם תתקיים גם פעילות אמנות לקבוצות שיבקרו במקום, כגון תלמידים, תנועות נוער, משפחות, ועדי עובדים וכו'. במסגרת הפעילות תתאפשר למבקרים יצירה עצמית והכרות בלתי אמצעית עם מטרות האמנות הירוקה. במסגרת היצירה העצמית יכינו המבקרים יצירות אמנות משלהם כגון: תמונות, ציורים ומתנות, זאת מבלי לפגוע בסביבה. "אנו שואפים להפוך את הצוללת הירוקה למרכז ארצי בנושא אמנות ואיכות סביבה", אמר ראש העיר אשדוד גבי לסרי על פרויקט האמנות הייחודי.

שמונים שנה של עיצוב לבית
פרנק גרי, הארכיטקט הידוע, חגג לפני שבועות אחדים את יום הולדתו ה-80. פרנק גרי נחשב לאחד מהארכיטקטים החשובים במאה העשרים, ומאחוריו חידושים רבים בתחום עיצוב הבית ועיצוב הדיור בעולם. בבעלותו פרנק גרי חברה ההופכת את הרישומים ואת הציורים המפורסמים שלו לעיצובים דיגיטליים, ומשם לבניינים ייחודים ולא שגרתיים שמהווים יצירות אמנות בפני עצמם. דוגמא ליצירת אמנות שכזו הוא מוזיאון הגוגנהיים בספרד. מלבד תכנון בניינים, עסק גרי בעבר גם בפרויקטים צדדים כמו עיצוב תכשיטים ואפילו הופיע בקולנוע ובטלוויזיה.

עם זאת, על חגיגות יום הולדת ה-80 שלו מעיב המצב הכלכלי הקשה בעולם, שהביא להקפאת כמה פרויקטים יוקרתיים במיוחד שעליהם עמל גרי בשנים האחרונות. גרי נאלץ לפטר רבים מעובדיו ואף ספג ביקורת לפיה הארכיטקטורה וסגנון העיצוב המפורסם שלו מהווים סמל לעושר מוגזם המנותק מהמציאות. "אם חסכנות היא צו השעה, אני מוכן לכך", אמר גרי בתגובה לביקורות.
חדשות העיצוב והאמנות