www.misgeret.co.il www.misgeret.co.il
« מאד נהנתי לרכוש באתר מסגרת. השירות היה אדיב מאד והתמונות הגי ... » קרא עוד

פריחה של אמנות ישראלית

ערי ישראל פותחות את שעריהן לאמנות ישראלית: ירושלים הופכת לגלריה לאמנות, גן פסלים נפתח בסורוקה, בתל אביב זכה בפרס אמן ישראלי מבטיח ורמת השרון הופכת לסטודיו לאמנות ישראלית. חדשות העיצוב והאמנות

חגיגת אמנות בירושלים
במהלך חודש אפריל תהפוך ירושלים לגלריה עירונית ענקית כאשר כ-70 אמנים ישראלים צעירים יציגו את מיטב יצירות האמנות שלהם  בכ-50 בתי עסק, חנויות ואתרי תיירות ברחבי העיר.

במסגרת המיזם "עיר פוגשת אמנות" יוצגו שפע יצירות אמנות, ציורים, וידאו-ארט, פסלים, הדפסי קנווס וצילומים. מטרת הפרויקט היא לקרב בין עולם האמנות הירושלמי והיוצרים הצעירים שמתגוררים בה, לבין מאות אלפי תושבי העיר והתיירים הרבים שיגיעו לבירה בפסח.

"ירושלים היא בירת בתי הספר לאמנות בישראל ובית גידול מרכזי בארץ לאמנים ישראלים צעירים. הרעיון הוא להפגיש בין אמנות ישראלית עכשווית למקומות הומי אדם במהלך כל השנה ובחודש אפריל בפרט", אמר ראש העיר ניר ברקת. הפרויקט יעניק לציבור חובבי האמנות הזדמנות מיוחדת לרכוש יצירות אמנות ישראלית מקוריות ישירות מהאמנים ללא צורך במתווכים.


גן פסלים חדש ב"סורוקה"

אמנות ישראלית מגיעה גם לבית החולים הגדול של הדרום: בטקס חגיגי נחנך בסוף השבוע שעבר "גן רוגע", גן פסלים מיוחד במרכז הרפואי סורוקה, שמציג יצירות אמנות של אמנים ישראלים תושבי הנגב. גן הפסלים הוקם על מדשאות בית החולים בשטח של כשני דונם, וישמש את המאושפזים והמבקרים כאזור הרגעות. התכנון האדריכלי לגן הפסלים בוצע על-ידי מר איזי בלנק, אדריכל גנים ונוף.

לקראת עיצוב הגן פנו ראשי בית החולים לאמנים ישראלים מאזור הנגב שנתבקשו להגיש הצעותיהם לפרויקט. למעלה מ-40 אמנים ישראלים הגישו הצעות, מתוכן נבחרו עבודותיהם של שלושה אמנים ישראלים: יוסי אריש, אברהם בן צבי, וצמד האמנים עז עפרוני וצצה פורת. כל אחד מהאמנים קיבל 18 אלף שקל לביצוע העבודה.

מוזיאון האמנות של אוניברסיטת מישיגן נפתח מחדש
42 מיליון דולר הושקעו בשיפוץ ובהרחבת מוזיאון האמנות של מישיגן. הגלריה, שמוקדשת לאמנות מודרנית, ממוקמת באוניברסיטת מישיגן, בה לומדים אלפי סטודנטים. "אנחנו שואפים להפוך את האמנות לחלק יום יומי מחיי הסטודנטים", אמרו ראשי האוניברסיטה, "הסטודנטים לא יוכלו לעבור באוניברסיטה בלי לראות את המקום ולדעת שיש פה אמנות, וזה ימשוך אותם פנימה, לעולם האמנות". המבנה המקורי הוקם כבר בשנת 1910, וכעת הוכפל גודלו, מה שמאפשר לו להציג פי שלוש מיצירות האמנות שבבעלותו. "הבניין הוא רק ההתחלה", אמר מנהל הפרויקט מקסין פרנקל, "עכשיו מה שייקבע זה אם נשכיל להשתמש בו כמקום ליצירות אמנות שמדברות לקהל הרחב".

חגיגת האמנות חוזרת לרמת השרון
עיריית רמת השרון תקיים זו השנה השביעית ברציפות, את "סטודיו פתוח" - חגיגה אמנותית קהילתית, בה אמנים ויוצרים מקומיים פותחים את ביתם/ סדנאותיהם לציבור הרחב. השנה הוחלט על שינוי מרענן: מעבר לביקור בבתי האמנים ייערך בשדרת ביאליק יריד אמנות בו יציגו האמנים את יצירותיהם לקהל הרחב, באווירה שתזכיר את ירידי האמנות המתקיימים ברחבי העולם, שילווה במופעים מוסיקליים ומופעי רחוב. "סטודיו פתוח 2009" יתקיים בבתי האמנים במהלך שתי שבתות: בתאריך 5.9.09 וב 12.9.09 יריד האמנות "סטודיו פתוח בשדרה" יתקיים בשדרת ביאליק ברמת-השרון ביום שישי 11.9.09. הכניסה לכל האירועים חופשית ללא תשלום.

אמן ישראלי מבטיח – דרור דאום
דרור דאום זכה בפרס האמן המבטיח על שם יגאל אהובי יריד האמנות "צבע טרי". כפי שדיווחנו לכם, היריד נערך בשבוע שעבר בתל אביב. אמן ישראלי צעיר ומבטיח זה, זכה בסכום של 20 אלף דולר.

1,500 עבודות אמנות, ציורים, תמונות, צילומים, ומוצרים מעוצבים הוצגו ביריד, חלקם במסגרת ביתנים של גלריות מסחריות ואחרים במסגרת פרויקט "הגלויה הסודית" שכלל אלף גלויות מקוריות של אמנים בעלי שם ואמנים צעירים שנמכרות בעילום שם במחיר אחיד של 180 שקלים לגלויה.

עשרות אלפי אנשים ביקרו ביריד "צבע טרי". המבקרים חזו ביצירות אמנות, בציורים, בתמונות, בהדפסי קנווס ובמוצרי מעצבים של עשרות אמנים ישראלים. יריד האמנות הישראלית נערך במתחם התחנה הטורקית בגבול נווה צדק שעבר שיפוץ נרחב באחרונה. היריד אפשר למבקריו לקנות יצירות אמנות ובמהלכו נמכרו מאות יצירות אמנות של אמנים צעירים ושל אמנים מפורסמים.

פריחה של אמנות ישראלית